czwartek, 13 listopada 2008

Basspace - 1989

Tak żeby się przypomnieć, że jeszcze żyję.
Pan Mietek ma mało płyt (i bardzo kiepski gramofon, na którym szkoda kłaść wartościową płytę) i dlatego zgrywa z kaset.
Niniejsze nagrania to rzadkość nad rzadkości - zespół Basspace z roku chyba 1989, może wcześniej. To miała być ich trzecia płyta, ale oczywiście nic z tego nie wyszło i Witold Szczurek zaraz potem wyemigrował.
To są trzy numery tylko, nagrywane z radia, z baaardzo starej kasety (oczywiście mono - to znaczy, taśmociąg stereo, ale radio wtedy nadawało w mono!). Niezwykły skład zespołu: Henryk Gembalski - skrzypce, Maciej Strzelczyk - skrzypce, lider na kontrabasie i Kazimierz Jonkisz - bębny. Cytując Laskowika, "taka zbieranina", ale zgrani doskonale. A grają, hm, właściwie rocka. Jakby dwie gitary i sekcja. Pierwszy numer, nie wiem czemu, ale z Sonic Youth mi się kojarzy. Chyba przez te niby sprzężenia na skrzypcach. Dwa pozostałe - hity, aż się kurzy. Pamiętam, że Szczurek (podobnie jak Krzesimir Dębski) zachwycał się zespołem XTC.
Nie znam tytułów, wydaje mi się, że nr 3 to Fifteen Questions, które w całkiem innej wersji było na pierwszej płycie.
Proszę się częstować i cieszyć: nowy link.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jesli o skrzypcach mowa-w srode mialam okazje byc w poznanskim Starym Browarze na doskonalym koncercie Ivy Bittovej....niezapomniane przezycie...

sytri

pan mietek pisze...

nie za dobrze Ci?...

Anonimowy pisze...

He he nie wspomnialam jeszcze o bardzo dobrym koncercie Nurse With Wound na Industrial Festiwal we Wroclawiu ;).Wreszcie spotkalam tam Wojcka z ktorym nie widzialam sie od lat kilku maile tylko wymieniajac....i plytke Za Siodma Gora dostalam najnowsza ;)

sytri

Anonimowy pisze...

to ja się dorzucę - i nie o srzypcach tylko perkusji. Kazimierz Jonkisz jest genialny. Pamiętam jak zachwyciła mnie perkusja na płycie Marka Grechuty z zespołem WIEM. zdobyłem dawno temu kasetę z tym materiałem i perkusja mnie powaliła - i chodziłem i pytałem kto tak gra? i ... w końcu się dowiedziałem KAZIMIERZ JONKISZ. Wśmienity materiał PANIE MIETKU. POZDRAWIAM

Anonimowy pisze...

Dopiero dzisiaj odkrylem tego bloga i jestem zachwycony jak rzadko.
trezci utwor to temat Tomasza Stanki Gama, uzyty m.in. w filmie Pozegnanie z Maria.
pozdrawiam
pan Przemek