wtorek, 10 czerwca 2008

Ścianka!

Na bohaterów pierwszego posta wybrałem wspaniały zespół z Sopotu, o którym kilka lat temu było bardzo głośno, a teraz - grają w zmienionym składzie, w jakiejś swojej niszy. Początek tej dekady to czas jakiejś niesamowitej inspiracji dla ich psychodelicznej, awangardowej muzyki.
"Dni Wiatru" z 2001 roku to arcydzieło. Kiedy wyjeżdżają z Sopotu turyści, budzą się upiory. No i jeszcze utwór "Piotrek" z tekstem mówionym przez upośledzonego gościa. Genialne.
"Białe wakacje" (2002) to przeciwieństwo poprzedniego longa: ciepłe brzmienia, psychodelia a la lata 70. Rekomendacja - cudowna piosenka "Harfa traw".
EP pod tym samym tytułem co album zawiera trzy dodatkowe wersje tej piosenki, z których tylko jedna ma coś wspólnego z oryginałem. Pozostałe - piękne ambientowe pasaże.
Wszystkie płyty są dziś niedostępne, proszę się częstować - pliki mp3 320.
Dni wiatru - Megaupload, 150 Mb
Białe wakacje LP - Megaupload, 135 Mb
Białe wakacje EP - Megaupload, 38 Mb

8 komentarzy:

sond pisze...

Dobry początek :) Ja jestem ukontentowany. "Piotrka" usłyszałem po raz pierwszy jakiejś nocy u Stelmacha w Pastelowym Świecie Rocka. Smakował wspaniale po trzeciej nad ranem.
A myślałem że tej epki z "Białymi Wakacjami" już nigdzie nie znajdę. Dzięki.
Mam też prośbę: czy nie dałoby się umiescic tego wszystkiego na jakichs innych wieszakach, gdzie nie trzeba pół życia na sciagniecie czekac? Np. odsiebie, zshare, upload, filefactory itp.?

Poza tym kibicuję - niech się rozwija. Mnie się już podoba.
Pozdrawiam

TOM pisze...

Witaj !
Cześć - dobrej muzyki nigdy dość, ja Ci kibicuję i masz we mnie czytelnika, co do Scianki - szczerze, nie jestem wielkim fanem formacji ale uważam że grają ciekawie a teraz dzięki Tobie postaram się zweryfikować swój pogląd na tę grupę.
Pozdr.
Tomasz

mietek pisze...

dziękuję za miłe słowa zachęty. postaram się nie zawieść oczekiwań:)
co do serwerów - zdecydowałem się na Megaupload, bo linki tam najdłużej żyją, a i limit wielkości jest kolosalny. kilka następnych postów mam już załadowanych na Mediafire, i jeden wyjątkowo spory na Megaupload. na Odsiebie wcześniej nie trafiłem, brzmi zachęcająco (nie usuwają plików), więc spróbuję - właśnie ładuję tam EPkę Białe wakacje.
pozdrawiam
M

Anonimowy pisze...

Wszystko fajnie, tylko dlaczeo to w formacie dla głuchych dajesz? Nie można by zrobic tego porządnie w formacie bezstratnym?

sytri pisze...

Scianke pamietam z kilku fajnych koncertow na ktorych wybawilam sie setnie.Uwielbiam pierwsza plyte.To faktycznie KOSMOS:)Bardzo inteligentne granie.To lubie;)

Anonimowy pisze...

Pamiętam Ściankę z Festu w Inowłodzu, elegancko było.Mam demo "Robaki" i jakieś 2 czy 3 koncerty,mogę zapodać w raziegdybycośktosgdzieś=)

pozdr

@ro

Tomek pisze...

Nie masz możliwości puszczenia tych płytek w formacie FLAC czy innym bezstratnym? Byłbym taaaaki wdzięczny.

wawer pisze...

A dla mnie zespół Ścianka kojarzy się z warszawskimi workami tj. knajpą prowadzoną przez przyszłego założyciela CDQ Gółę mieszczącą się naprzeciw nieistniejącego już legendarnego klubu jazzowego Akwarium. W tamtych latach kończyłem pracę około 3 – 4 rano i zawsze po niej szedłem do Worków a tam piwko i Ścianka.

www.cud2.blogspot.com