środa, 17 września 2008

Eugeniusz Rudnik - Ptacy i ludzie (1991-93)

Od razu kop: moi mili, to jest mój ulubiony utwór wszech czasów. Bez jaj. Rzecz ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Rudnik, facet, który był/jest tam realizatorem, robi też własne utwory - w swoim stylu i z charakterystycznym brzmieniem, mimo, że techniką collage'u pracuje. "Ptacy i ludzie - etiuda koncertowa na czworo artystów, troje skrzypiec, dwa słowiki, nożyczki i garncarkę ludową" mieści w sobie jeszcze nagrania do nauki francuskiego i gadki z próby jakiegoś utworu Pendereckiego - to jego jest ten głos "a masz partyturę?". No i jeszcze ta garncarka ludowa... Genialne. 15 minut, słuchać można w kółko.
Nagranie z radia, ze starej kasety. Szumi, ale niech tam. Ten utwór to było przecież takie pożegnanie z analogowym montażem. Zakochacie się w tym.
Mediafire, 27 Mb.
PS: NIE WIEDZIEĆ CZEMU, JEST TO INNA WERSJA TEJ KOMPOZYCJI NIŻ TA, KTÓRĄ MOŻNA ZNALEŹĆ NA ANTOLOGII ALBO UBUWEB.

A different version of one of Mr. Rudnik's greatest. Recorded from a 1994 radio broadcast. My fave piece of music of all time, really. Mediafire, 27 Mb.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

W wolnych chwilach sklejam lepsze pierdy, bez urazy ;)

sytri pisze...

Bardzo fajnie sie tego slucha...szkoda az ze tak krotko to trwa ;)

Anonimowy pisze...

Świetne. Ten pan nie robił czasem muzyki do krótkich metraży,animacji etc? Tak mi się kojarzy z jamniczkiem Antonisza hehe=) Kotoński Włodzimierz też wskazany w tym nurcie

pzdr

@ro

Anonimowy pisze...

http://www.sendspace.pl/file/UIlCfLaM/


Kotoński Włodzimierz,dwa utwory


@ro

vaubu pisze...

Mietek said: "A different version of one of Mr. Rudnik's greatest. Recorded from a 1994 radio broadcast. My fave piece of music of all time, really."

I can see why.