piątek, 12 lutego 2010

New Presentation (Wojciech Niedziela Trio), 1987; Pick Up - To nie jest jazz, 1989

Okładki, kurwa, okładki. No naprawdę.
Polska płyta jazzowa z drugiej połowy ejtisów mogła mieć okładkę zaprojektowaną albo przez duet Maciej Buszewicz/Lech Majewski, albo przez Mirosława Makowskiego. Portretowy styl Marka Karewicza odszedł już w niebyt (czy jestem jedynym człowiekiem, który nie lubi jego okładek?); z duchem czasu bardziej współgrały figuratywny minimalizm spółki MB/LM i foto-kolażowy anarchizm pana MM. Zgoda, mieli i swoje słabe strony: ci pierwsi robili (w pewnym momencie) okładki do WSZYSTKICH płyt Poljazzu i przykro było patrzeć, jak tę bogatą przecież stylistycznie scenę wciska się w identycznie krojone garniturki, a i Makowski po kilku latach wyprztykał się z pomysłów, dna sięgnąwszy na "Zespole gitar elektrycznych" Voo Voo. Teraz jednak podziwiajmy artystów w chwilach ich triumfu:

9 komentarzy:

mietek pisze...

jeśli idzie o angielszczyznę w Pick Upie, to błąd w tytule a2 byli uprzejmi zrobić artyści, a tłumaczenie tytułu płyty i utworu a1 to moja skromna propozycja.

Anonimowy pisze...

Ale po co "kurwić" już na wstępie posta? ;)

mietek pisze...

kurwicy można dostać. nie dość, że wkurwią człowieka, to jeszcze pokurwować zabronią. motyla noga.

wawer pisze...

Witam Panie Mietku.

Podobnie jak Pan jestem wielkim fanem muzyki kasetowej ;-)Zapraszam do zerknięcia na mojego bloga.Był bym zaszczycony gdyby został Pan jego obserwatorem.
Mam taki mały fetysz na obserwatorów.

Pozdrawiam i Podziwiam
Cud2

http://cud2.blogspot.com/

Anonimowy pisze...

Ależ kurwuj se pan, panie Mietek do woli :) byle okładki były :P
Merci.

Anonimowy pisze...

O jakze cieszy i raduje, ze autor bloga nareszcie docenil walory okladek. Jak jeszcze dotrze do niego, ze okladki to nie tylko artyzm ale takze INFORMACJE, ktorych prozno szukac gdzie indziej, bedzie dobrze. Zapewne ten proces uswiadamiania troche potrwa i na duze, czytelne okladki trzeba bedzie jeszcze poczekac, ale postepy sa widoczne, golym kurwajegomac okiem.

z pewną taką nieśmiałością pisze...

Muza ładna, ale ja mam pytanie. Czy plik b2-Nana.mp3 działa? Bo u mnie nie działa.

mietek pisze...

tego nie wiem. jeśli nie, to radzę ściągnąć we FLACu klikając na tył okładki.

makowski pisze...

oo, jak miło: moja (i moja ulubiona) Okładka (pick up). jak miło...
pozdrawiam serdecznie -- a przy okazji: pan fieloryb sugeruje, że Pan może znać odpowiedź na pytanie, które zadalem u siebie w blogu; i w fejzbóku: co to za kapela jest, bo skleroza... (1981)?
z gory dziekuję i pszprszm.
mr makowski (d. fotograf)
http://www.pracownia52.pl/www/gallery/main.php?g2_itemId=22487&g2_imageViewsIndex=1