sobota, 3 października 2009

Divejada Saule tek

Dwojaka Słońce chodzi, cokolwiek to znaczy. Połowa płyty "Pieśni Latgalii (Inflant Polskich)" - jednej z dwóch płyt z muzyką łotewską wydanych przez Poljazz pod koniec lat 80. (Czy wyobrażacie sobie płytę "Pieśni Pomorza Zachodniego - Inflant Niemieckich"?) Drugiej połowy nie będę tu zamieszczał, bo nie ma ona z pierwszą nic wspólnego i jest dużo słabsza, tak że szkoda naszego czasu. Śliczne - Mediafire, 27 Mb.
ps. na wyraźne życzenie czytelników strona B: Mediafire, 22 Mb.

Music from Latvia, then a Soviet Union Republic, released 20 years ago in Poland. Haunting sounds performed by a State Conservatoire Ensemble. I've chosen not to include side B of this album ("Pieśni Latgalii (Inflant Polskich)" on Poljazz Records), since it's got nothing to do with side A and is performed by someone else. Lovely - Mediafire, 27 Mb.
ps. on a reader's request, here's the aforementioned B-side: Mediafire, 22 Mb.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Okładka jest np. na http://www.migawka.net/alegro/wrz047.jpg
Tzn. to był album dwupłytowy, a Pan wrzucił tylko pierwszą płytę?
A rzeczywiście piękne. Dziękuję!

Anonimowy pisze...

Ok - chyba zrozumiałem. Były dwie płyty z muzyką łotewską (druga, to ILGI, tak?). U Pana zamieszczone jest połowa jednej z dwóch :)

Tylko mam pytanie o wykonawcę tych utworów. W tagach plików jest "Folklore Group of the Latvian". Wg http://www.music.lv/mukti/Latvia_Garland.htm wykonawcy z tej płyt to
"Muktupāvels, Valdis, and Andris Kapusts"...

POLYFEM pisze...

Ach, łza się w oku kręci, Panie Mietku - przy tej plycie odurzaliśmy się róznymi używkami z częstochowskimi punkami z młodu :) Proszę, niech Pan wrzuci całość... I tak dzięki! Pozdrawiam!

mietek pisze...

ok, będzie :))))))))

POLYFEM pisze...

Dzieki wielkie z B-Side, Panie Mietku :D